Jdi na obsah Jdi na menu

3. kolo - "Zimní pohár" Všetice - 4.1.2014

6. 1. 2014

I třetí kolo zimního poháru máme zdárně za sebou. Sice již závody nemáme za humny ale i tak stály za to .

Smolíci opět vyrazili ve složení Já s Kiki a Andrea se Samíkem. Cesta byla hodně klikatá a tak trochu smradlavá  . No buldočci .

Zprvu vezmu tu kratší verzi a to je moje Kiki. Jak jinak, zkouška disk, jump 1 disk a 2 jump naštěstí bez disku :-). Vyběhly jsme si krásné 13. místo . Ani mě nedostihla depka . Byla jsem s Kiki velmi spokojena neboť běhala velmi soustředěně a hlavně ty starty začínají nějak vypadat. Jen mě mrzí, že jsme nedoběhly do třetího místa, chtěla jsem ten úžasný hrneček...fňuk!

A teď o tom úspěšnějším týmu. Zkoušku A3 doběhli jako jedni z mála a hlavně čistě a tím pádem mají zasloužené 1. místo . První jump nedopadl přesně podle představ ale doběhli ho na 14. místě. A teď druhý jump. Běželi, běželi jak o život a bohužel o 9 setin vteřiny se nevešli do času, který byl stanoven na 37 vteřin. Jejich čas po doběhnutí do cíle byl 37:09 vteřin. Což asi hoooodně zamrzí!  . Ale i tak si myslím, že může být Ája se Samem spokojeni. V celkovém žebříčku se stále drží v horních příčkách!

Marťa a Kiki

Na třetí kolo zimního poháru jsme za kategorii large vyrazili opět ve strejném složení.

Vlaďce s Vastíkem se tentokrát moc nedařilo. Ve zkoušce nasbírali chybu za spadlou laťku a odmítačku na 3. skočce před cílem, kdy Vlaďka zakřičela moc brzo a Vastík ihned zareagoval a stočil to ještě před skočkou. Dalším během byl první jumping. Ten bohužel skončil diskem. Ostatních běhů ze nezúčastili, protože Vlaďka musela odjet.

Kačka na tom byla o něco lépe. I tak se bohužel neprobojovala do finále. Ve zkoušce si vedli úžasně.. Bohužel ale Deyssie nevyšel krok na dálce a schodila jeden element. I tak získali pěkné třetí místo. V prvním jumpu už to bylo horší. Deyssie nedodělala slalom a tak jej museli opravit. Což, ale znamená časovou ztrátu a tak k chybě získali ještě 4,63 trestných bodů za čas a 21. místo. Druhý jump byl pěkný. Zaběhli ho krásně čistě bez jediné chybičky, ale po vyvěšení výsledků jsme zjistili, že se nevešli do času. Dostali 0,03 trestných bodů a tím pádem se neprobojovali do finále.

Zato Elis celkem zazářila.. Ve zkoušce se to sice nevydařilo, ale co si budeme povídat. Byla doost těžká a tak hned na první pasti skončila diskem. tak jako spousta ostatních psů. Ale v prvním jumpu si to vynahradila. Doběhla s čistým skórem a obsadila druhé místo. V druhém jumpu bohužel spadla jedna laťka a tak skončila až na 18. místě. Ale prvním jumpem se nominovala do finále. Zaběhla ho krásně čistě a skončila na druhém místě společně s Janou Schnabelovou a Carrerou, která měla na setinku vteřiny stejný čas..

Missty nám dělala moc velkou radost. Zkoušku zvládla na výbornou s čistým skórem a třetím místem.. První jump byl také čistý, ale stále je spoustu rychlejších psíků, takže obsadila "až" 7. místo. Druhý jump byl něco podobného. Opět čistě, ale i tam 6. místo... ale za to finále tentokrát nevyšlo. Bohužel skončilo diskem, kdy Missty běžela podél skočky, místo toho, aby ji skočila směrem k Tomovi. Ten sice stáhl ruku celkem brzo, ale zase Misstynka tyto věci už zvládá a měla mu rozumět.  tak i tak se Miss stále drží na 3. místě v celkovém součky všech zatím proběhlých kol zimního poháru..