Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. KOLO - "ZIMNÍ POHÁR" VŠETICE - 6.4.2014

10. 4. 2014

 

V neděli 6. dubna jsme vyrazili na poslední díl – „Zimního poháru“ do Všetic u Neveklova.  Pro tentokrát dopoledne patřilo kategorii Large. Rozhodčím byl Petr Pupík. Jeho parkury byly rychlé s velice technickými pasážemi .

Jako vždy se začínalo zkouškami a tak první na řadu přišel Tom s Eliskou. Bohužel to, ale nedopadlo příliš dobře. Nejprve se Tom hned na začátku zamotal a tak získali odmítačku, načež o dvě překážky dál skočila Elis skočku z druhé strany a tak do cíle doběhli s DISKem.

Ani s Misstynkou se nedařilo o moc lépe. Nejprve vyhla hned  druhou překážku, takže slízli odmítačku. A o několik překážek dále ji Tom špatně navedl na skočku, která nebyla v pořadí. Takže také DISK.

Jako poslední šla na zkoušku Vlaďka s Vastíkem. A ani jim se nezadařilo. Skončili na stejném místě jako Tom s Missty, ale tentokrát chybou Vasta, který Vlaďku v tu chvíli nevnímal.

A poté začali jumpingy. Elis byla moc šikovná. Až na jedno Tomovo zaškobrtnutí, ze kterého byla odmítačka, doběhli bez chyb a obsadili tak 7. místo. Zato Miss pěkně Toma podrazila. Druhá překážka se měla jít ze zadu. Tom byl tam kde měl být. Ukazoval jak měl a jak to běžně dělá. Ale ta potvora psí to zcela ignorovala a vecpala se tam tak, aby překážku překonala rovně. Takže DISK. Mno a Vast Vlaďku taky podrazil.. Celý parkur běžel super a bez jediné chyby. Ale před poslední skočkou se odpojil a běžel si pro hračku – čili DISK.

Druhý jump nebyl o nic lepší. Tom Elisce utekl a tak vběhal do slalomu místo aby šla na skočku.. S Misstynkou pro změnu byl na špatném místě a dobře míněný prvek udělal příliš brzo a tak mu skočila překážku opět z druhé strany.  Mno a Vastík s Vlaďkou dopadl úplně stejně jako Eliska. Také vběhl do slalomu místo aby Vlaďku následoval na skočku.

Tím pádem se nikdo z nás do finále nedostal.

Za kategorii Small jela pouze Andrea se Samem. Ti měli za rozhodčí Lenku Pánkovou.  A oproti largům byla úspěšnější. Ve zkoušce obsadili klasické „osácké“ 4. místo s 1,03 trestnými body za čas. V prvním jumpu doběhli do cíle s čistým skórem a získali krásné 3. místo.  V druhém jumpingu bohužel  dostali 0,3 trestných bodů za čas a tak skončili na 7. místě. Narozdíl od nás se probojovali do finále, které zaběhli čistě a získali tak 5. místo.

Humlovic smečka