Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agi tábor - Nadějkov 28.8.-3.9.2011

23. 11. 2011

Poslední srpnový týden jsme se v bezvadném složení: Vast, Elis, Missie, Jill, Magie, Baz, Any, Bona, Akim, Kiki, Basťa, Mistie a Sam vydali na tábor do Nadějkova. Do Nadějkova s nadějí krásně stráveného týdne. Počasí přálo, ubytování fajn, jídlo neprostá spokojenost a „kozenky“ nedílná součást každého dne.

Trenérky krásné, mladé, šikovné – Vladěnka a Mira předurčovali zajímavé tréninky i parkurky. A nechyběli ani staří přátele jako Janča a zvětšená smečka pinčíků a noví přátelé agiliťáci, co přijeli trávit týden s námi. Týden krásný a zároveň náročný.

Neodpustím si odběhnout . O přátelství a věrnosti psa a člověka toho bylo, je a bude napsáno mnoho. Zaráží mě jen skutečnost, že ne každý tu náklonnost, důvěru a lásku ke psovi nevyjadřuje stejně jako já – troufám si napsat jako my – lidičky, co se točí kolem OSY 111. Všichni se snažíme vychovat psy, aby byli milí, nebáli se nás, důvěřovali, přijímali ostatní zvířata a lidi jako přátele, respektovali se navzájem. Ale jak to děláme mezi sebou my lidi?. Neumíme přiznat svoje chyby, omluvit se ani komunikovat. Všichni jsme byli pejskaři – všichni mluvili o tom samém – o tom krásném – přátelství psa a člověka a přesto jsme se tolik od sebe lišili – škoda.

Ale zpátky. Kromě bezva tréninků, parkurů, her, pasení kozenek a legrace se psy – např. nošení syrového vajíčka na lžíci, přivolání na čas, jsme absolvovali i vyjížďku na koních, míčové hry, zumbování, ale i veterinu, pár probdělých nocí a slz. Zkrátka akční týden se vším všudy.

Pro všechny, co ví a drželi Bazovi palečky patří moje osobní poděkování a dobrá zpráva, že Baz po 10 těžkých dnech má zase výraz „šíleného agiliťáka“ a vrací se pomalu do kondice.

Poděkování patří:

- za trpělivost s námi všemi Vlaďce a Miře,

- za obětavost a akčnost Miře.

- za „všechno mam s sebou“ Janče

- za přežití celého týdne s námi „krásnými cvoky“ všem kynologům, jejich hafíkům a kozenkám

- za dýchánky u ohýnků všem účastníkům tábora

- za snahu panu Zeiskovi

Prostě díky všem co přijeli a těším se na brzkou shledanou s Vámi

Fotografie: http://osa111.rajce.idnes.cz/LVT_NADEJKOV_28.8.-3.9.2011/

Fotografie od Helči: http://hela21.rajce.idnes.cz/soustredeni_agility_Nadejkov_28-31.8.2011