Jdi na obsah Jdi na menu

Kvalifikační závody na EOJ

7. 5. 2015

18-19. 4. 2015 „obyčejný víkend“ – jak pro koho :)

Mistrovství Evropy dětí a juniorů se letos koná v Rožnově pod Radhoštěm, tak proč se nezkusit kvalifikovat – řekly si „naše“ holky Kačka a Pavča :) a šly do toho naplno!

Byl to pro obě náročný víkend (pro Kačku a juniory o trochu víc), ale holky byly úžasné, fantastické, skvělé a s poctou jim tímto ještě jedou gratuluji ke každému běhu, který běžely, protože ani jeden nebyl jednoduchý a oni i se stresem a nervozitou běhaly nádherně.

Oba dny se běžely 2x agility a 1x jump jak u dětí, tak i u juniorů. Junioři měli navíc v sobotu cca v 18.30h běh sekvence, v neděli byla sekvence pro děti i juniory stejná – pro týmy, které nedosáhly na body potřebné k nominaci na EO, ale dostaly šanci se předvést a být vybráni „porotou“.

Pavča běhala v konkurenci 15-ti dětí v LA, Kačka cca 42 juniorů v LA. Pavče se zadařilo v sobotu na jumpu, který vyhrála, agility 1xdisk a 1x6místo. Do nedělních běhů postupovala ze součtového 2. místa (s dalšími 2 dětmi) a 14-ti body, to jsem jí ani neměla říkat J, začaly pracovat nervy. V neděli přidala – „jen“ 6 bodů a skončila na krásném 2. místě s 20body a splněnými kvalifikačními kritérii na start na EOJ.

Kačka, ve velké konkurenci vyběhala krásných 8 bodů a dostala šanci poprat se v poslední nedělní sekvenci o nominaci. Já, jakožto „závodící“ agiliťák, jsem odhadla, že tu sekvenci doběhnou tak 2 týmy a ostatní se diskvalifikují. 3díry tunelu skoro proti sobě a mezi nimi 2 skočky – samozřejmě se šly skokovky a ne tunely, by pro mě byl jasný písk- tunel – disk, doběhli skoro všichni a disklo se minimum týmů. Nervy a pozdní start sekvence (cca 19h) udělaly své a Kačka skončila v posledním běhu na „krásném“ 7. místě, bohužel bez bodu a tudíž bez splnění kritérií  – podle mého názoru tak o 1, max. 2 místa, ale příští rok to určitě zkusí znova.

Konkurence v dětech nebyla tak velká, nicméně výkony byly hodně vyrovnané. Vždyť před posledním agi měly v kategorii LA 3 děti stejný počet bodů.

Junioři, to už byl vyšší level J, tam už šlo opravdu o všechno. V jumpech rozhodovala rychlost a v agility bezchybnost. Oba dny bylo na co se dívat.

Přeji Kačce, ať neztratí chuť závodit, protože s Deyssinkou dokázaly, že sbírat body umí, že jim to běhá moc pěkně a i na velkých závodech, v obrovské konkurenci mají, co ukázat.

No a Pavče s Any (i sobě) přeji zdraví kvůli trénování a štěstí, abychom se na EO v Rožnově  dostaly a společně si všechno užily :-).