Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství ČR mládeže 2014

23. 9. 2014

Jak jsme to zvládli 

 

img_9191.jpgVíkend 6.9.-7.9.2014 jsme se zúčastnili mistrovství ČR dětí a mládeže v agility. Já, jako řidič a psychický „tyran“  Pavči s Aničkou. A Kačka s Deyssie jako účastníci za naši OSU 111 v kategorii mládeže. Prostředí Píšťanské Mariny Labe u Litoměřic bylo nádherné. Písčitá pláž, příjemná voda na osvěžení a letní počasí (kolem 27°C). V sobotu se začínalo hrou. Za určených podmínek v čase 30s nasbírat co nejvíce bodů s jolikem (3 překážky do cíle)  za 15 bodů. Prohlídku vymyšlených tratí jsem holkám odstopovala a jelikož se nehrálo na disky ani odmítnutí nebylo potřeba se nervovat. Pavča skončila v dětech na krásném 6. místě Kačka v juniorech na 4. místě.

Po hře následoval běh družstev agility. Parkur byl stejný pro děti i juniory. Pavča se bohužel diskla 3 překážky před cílem, její chybou, Kačka dokončila parkur s čistým skórem.. Páji družstvo skončilo na 12.místě, Kačky na krásném 6.místě.

Bohužel organizace závodů dosti vázla, takže naplánovaný běh jednotlivců se v kategorii dětí přesunul na neděli. Tudíž jsme se s Pájou sbalili a pelášili domu (bylo cca 17.30). Kačku čekal běh jednotlivců agility. Popřály jsme jí štěstí a držely moc pěsti, bohužel se holkám nezadařilo a utržily Disk. Kačky pocity si dovedu představit, rozplynul se jí sen na součet a bednu celkového mistra agility, určitě si prožila těžkou noc, protože s Deyssie na to mají.

Očekávaná neděle nám s Pájou začínala odjezdem z domu v 5.20. Mlha s prosvítajícím sluníčkem značila krásný den. Tentokrát jsme vzali i podporu Toma a Vlaďku.
Začínalo se jumpem dětí, který se nestihl v sobotu. Parkurek byl moc pěkný, běhavý kolem 160m a ne jednoduchý. Nervíky pracovaly – víc mně než Páje . Any udělala chybu na dálce, což byla škoda, ale jinak běžely holky krásně čistě a obsadily krásné 5. místo z celkových 18 dětí. Následoval běh družstev jump. Pavča se diskla, Kačka čistý bezva běh. V tomto běhu skončilo Páji družstvo na 10. místě. V součtech skončilo Kačky družstvo na krásném 3. místě.

A šlo se do finále. Začínal běh jednotlivců agility a já měla žaludek na vodě a nervy v bandičce. Pája byla relativně v klidu – alespoň než šla na start. Parkur byl super i když měl svá úskalí. Já Páju běžet neviděla, seděla jsem na pláži a jen si představovala, kde asi s Any jsou. Písk-start a ticho, neskutečně dlouhé ticho, takže zóna na áčku dobrý, uf. Pak slyšim Vlaďku: „Běěěž“ a chyba na kladině. V tu chvíli bych jí zastřelila – promiň Vladí. Doběh do cíle s 1 chybou, ale „dlouhý“ čas. Vystreslá, jsem vynadala neoprávněně Vlaďce, že nebyla ticho, po shlédnutí videa jsem uznala, že chyba byla na Any. Skočila zónu na kladině a v dlouhé rovince byla Pája za ní daleko, proto jí Vlaďka povzbudila. Ještě jednou se Vlaďce omlouvám. Holky skončily na 9. místě a v součtu se dostaly na 5. místo J. Blížila se 5. hodina a já potřebovala Páju sbalit na výlet se školou. Počkaly jsem na prohlídku parkuru agilit juniorů, Vlaďka dala Kačce poslední rady a odjely jsme. Kačka vypadala zdravě naštvaná, že nezasáhne o boje v součtech, tak jsme jí přály ať dá do běhu všechno a vyhraje. Což v poli 41 závodníků chtělo fakt čistý, rychlý běh.

Zpáteční cesta utíkala rychle, při zastávce před Tescem v Praze nám dorazila zpráva- Kačka čistý běh a 40s. Paráda, a ještě větší po nákupu. Dorazila nám zpráva, že Kačka a Deyssie obsadily 1. místo . Jojo, zdravé naštvání a trocha stresu, náádhera. Poslaly jsme gratulace a vyrazily na zdravou véču do Mekáče  .

 

 

Děkuju holkám za všechny členy naší OSY za báječnou reprezentaci, gratuluji jim za všechny k dosaženým úspěchům na jejich 1. mistrovství republiky a přeji jim hodně zdraví a chuti do trénování na mistrovství příští, kde už o nich budou soupeři dobře vědět

 

 

Holky Díííííííky