Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství republiky 2014

29. 9. 2014

Poslední víkend v září jsme vyrazili směr Liberec na MISTROVSTVÍ REPUBLIKY.

Areál pořádání závodů byl opravdu pěkný. Spousta místa na procházky a protažení našich čtyřnohých kamarádů a sám povrch, na kterém se běhalo byl taky dobrý.

Musím přiznat velkou pokladu organizátorům závodů, protože svoji práci odvedli precizně. Vše běželo jak na drátkách a oba dny nedošlo k žádnému rapidnímu sdržení. A o počasí ani nemluvě. Bylo krásně. Ani horko ani zima. Prostě to naše ideální agilitní počasí. :)

Rozhodčími pro letošní ročník byly paní Podmolová a Pánková. Jejich parkury byly moc pěkné.

Pro začátek začnu naší jedinou zástupkyni v kategorii small Andreu se Samíkem. Bohužel,ale vzhledem k tomu, že se jedná o jinou katogii než zbytek, tak jsem bohužel nestíhala pozorovat oboje. Proto můžu podat jen strohé informace, ale myslím, že lepší než nic.. :D Takže tedy v sobotu začínali agility družstev. Andrei družstvo se jmenovalo ŠELBUL. Celkem nasbírali 17,11 trestných bodů a skončili na 7. místě. Druhý běh toho dne byl jumping jednotlivců. To bohužel skončilo DISKem a tím pádem i pomyšlením na součty. V neděli neprve běželi agility jednotlivců. A ani to jim bohužel nevyšlo. Taktéž DISK. V družstech běželi jump a také to neklaplo - dva disky.. :( Tak snad příští rok Vám to vyjde lépe.. ;)

A teď už je tedy na řadě katogorie LARGE.

V sobotu nás čekal jako první jumping jednotlivců. Síly byly velmi vyrovnané. Ale Miss s Tomem se nedali a doběhli s čistým skórem a skončili na 13. pozici.. :) Vladěnce s Vastíkem se ovšem moc nezadařilo a do cíle doběhli s diskvalifikací.. :( A Eliska?? Mno holka se nám moc nepochlapila.. :( Cestou pokosila 2 laťky a ještě zvládli jednu odmítačku. Takže až 30. místo.. :( Druhým během bylo Agi družstev. Spolu s Miss byly součástí ještě Eliska, dále Vastík s Vlaďkou a v neposlední řadě Panthera s Pavlou Kamrádovou. První v družstvu šla na řadu Miss.. Běžela pěkně jen jaksi mrcha zapomněla, co je to zóna na kladině. Takže 5 trestných bodů. Druhá na řadu šla Vlaďka. Tam se moc nezadařilo. Posbírali jednu chybu a jednu odmítačku těsně před cílem. Jako předposlední šla na řadu Pavla. Holky běželi moc hezky, ale bohužel jim po cestě spadli dvě laťky. Mno a jako poslední šel na řadu Tom s Eliskou. Všichni jsme trnuli, aby mu čůzina zůstala na startu a nevyběhla předčasně. Povedlo se a zůstala tam. Nicméně po několika prvních překážkách se ozvalo několikeré zapískání paní rozhodčí a v tu chvíli jsme se dozvěděli, že jsou disk díky předčasnému startu. Nikdo jsme pořádně nechápali proč, ale bylo nám vysvětleno, že písknutí, které oznamuje, že je trať přepravena pocházelo z druhého parkuru.. :( A tak jako družstvo nasbírali celkem 25 trestných bodů a umístili se až na 11. místě.. :(

Za to ale neděle už byla lepší. Pro změnu jsme začínali jumpingem družstev. Šli jsme na řadu jako jedni z prvních. Miss šla krásně čitě. Vlaďěnka bohužel disk páč se nám zapomněla nějak u tunelu a nestihla být včas u outu. Pavle s Pantherou bohužel spadla jedna laťka a Eliska zase nic moc. Nejprve schodila laťku cca uprostřed parkuru, protože jí to ujelo při odrazu a nakonec skosila ještě jednu laťku kousek před cílem. Takže celkem měli 15 trestných bodů a 9. místo. V součtech se tím pádem umístili až na 11. místě ze 14.

A pak přišel na řadu finálový běh agility jednotlivců. První z našeho osazenstva šla na řadu Vlaďka. Bohužel ale jejich běh skončil diskem.. :( Další byla Eliska. Ale tento rok jí asi nebylo přáno. Kvůli skočené zóně a posléze i odmítačce skončili až na 24. místě. V součtech tedy obsadili 18. místo. A jako poslední z našeho klubu šla na řadu Misstynka. Startovala z úžasného 13. místa a myslím, že nervozita nás všech, kteří jsme Tomovi fandili byla neskutečná. Já osobně jsem po celou dobu snad ani nedýchala. :D Nicméně to psychicky ustáli a dostali se do cíle bez jediné chybičky. Jupíííí.. Jen jak jsme zpětně zjistili, tam bohužel byl postih za čas a to ve výši 0,52 trestných bodů. I tak získali krásné 6. místo. Co je ale důležitější.. v součtěch se dostali na bednu na skvělééém třetím místě a tak jsme si domu odvezli obří pohár a titul 2. VÍCEMISTR ČR pro rok 2014. Myslím, že nikdo z nás nečekal, že by se něco takového mohlo stát a o to to byl pak lepšejší pocit.

Všem našim závodníkům gratuluji už jen k tomu, že se na MR republiky dostali, protože letos byli podmínky pro účast velmi težké, ale jak už jsme zjistili příští rok to bude ještě horší... :D Bylo mi ctí bando s vámi strávit skvělý víkend a myslím, že jsme si to letošní mistrovství užili. A pokud nám bude přáno tak příští rok naviděnou.. ;)