Jdi na obsah Jdi na menu

OSA111 NA MČR 2013 V SÁZAVĚ

V sobotu 5.10.2013 jsme vyrazili na Sázavu reprezentovat naši osu 111 na mistrovství republiky. Spolu s námi vyrazili ještě v kategorii Large Vlaďka s Vastíkem a Eliskou a v kategorii Small Andrea a Sam.
Místo konání bylo hezké. Velký sportovně-rekreační areál hned u řeky Sázavy. Počasí nám naštěstí také přálo a celý víkend jsme měli slunečno.
Závody byly velmi dobře organizované. Vše běželo podle předem stanoveného programu.
Rozhodčími tento rok byli Kari Jalonen a Anne Viitanen z Finska a Paolo Meroni z Itálie.
Jejich parkury byly zajímavé. Každý si tam mohl najít svoje oblíbené i nenáviděné pasáže a prvky.
V sobotu se běhaly agility družstev a jump jednotlivců.
Naše largové družstvo se jmenovalo V.I.T. borders a skládalo se z Vlaďky s Vastem a Elis, Toma s Missty a Ivety Hötzelové s Melody. Jenže nám to nějak nevyšlo… Buď jsme se špatně podívali na startovku, nebo vypadlo nějaké družstvo před námi a nebyli jsme připraveni. Když nás volali na start, seděli jsme ještě u stanu, a tudíž jsme nebyli rozskákáni ani koncentrováni. A tak to nemohlo skončit jinak než 4x DISK. Ovšem Misstynky DISK byl pro nás rarita. Byla natolik nadopovaná a rozběhlá, že suverénně přeskočila pásku ohraničující parkur. V tom okamžiku zjistila, že dál nic není a tak se vrátila a pokračovala v parkuru… :D
V jumpu už se vedlo o něco lépe.
Misstynka byla v dobré náladě, což už bylo vidět na agi družstev.. Běžela krásně, jen se zadrhla na náběhu do slalomu, který byl celkem ošklivý. Místo toho aby koukala před sebe, tak čučela na Toma a slízli tak odmítačku a tím pádem skončili až na 52. místě. L
Vlaďce se vedlo o poznání lépe. S Vastíkem zaběhla čistý běh, který málem skončil diskem. Naštěstí teta Vlaďka má hooodně silné hlasivky a Vastíka stihla včas zastavit. I tak jim  ale tento „kolaps“ vzal několik drahocenných vteřin a umístili se až na 27. příčce.
Zato Eliska se vyznamenala… J Měla pěkný čistý běh. Holkám to spolu pěkně klapalo a vybojovaly si 14. místo.
V neděli byla atmosféra o hodně „hustší „ Běhala se druhá etapa závodů, která už měla rozhodnout o těch několika málo mistrech České republiky.
Nejprve opět běžela družstva, jen pro změnu jumping.
Tentokrát už V.I.T. borders bylo připraveno a šlo na řadu hned jako první. Načala to Vlaďka s Vasťulou. Všichni jsme drželi palce, aby se jim to povedlo. A vyšlo to… Vladěnka Vastíka všude zkorigovala a doběhla s čistým skórem do cíle. Druhý šel na řadu Tom... Tam to bylo přece jen o něco napínavější… :D Kdo znáte Missťuli, moc dobře víte, že se svými náladami je velmi nepředvídatelná. J Nicméně tento víkend se jí zřejmě líbil… J Zaběhla nádherný čistý běh. Třetím týmem byla Ivet s Melody. Ty běžely taky pěkně, jen jim bohužel spadla jedna laťka.. L A poslední šla na řadu opět Vlaďka, ovšem tentokrát s Eliskou. Držely se pěkně holky. Ale bohužel místo překonání dálky se Elis stáhla na Vlaďku a vyhla překážku. A tak z toho byla odmítačka. I přes 10 trestných bodů, které nastřádaly, skončily v tomto běhu na krásném 5. místě. J
 Posledním během tohoto ročníku bylo agility jednotlivců. A musím tedy říci, že parkur pro large, který stavěl Paolo Meroni, byl dost těžký. Není divu, že téměř ze sta psů doběhlo pouze 34.
První šel na řadu Tom, který startoval z 53. místa. A byly to teda nervy. .:D Missty naštěstí vnímala. Šla krásně bez zaváhání přesně tak, jak to Tom chtěl. Jen bohužel Missty zkopla laťku. Já vím, u Misstynky je to divné, obzvláště s jejími rezervami, ale stalo se. Pravděpodobně díku tomu, že skočka byla hned u pásky ohraničující parkur. V okamžiku, kdy se Miss odrazila, zjistila, že tam je páska, a tak spustila nohy, aby do ní nenalítla.. L I tak se ale umístili na pěkném 17. místě.
Druhá na řadu šla Vlaďka s Vastem. Ti startovali z 27. místa.
A poslední z našich startovala Eliska. Všichni jsme jim přáli, aby doběhly čistě. Nicméně to ale nevyšlo… L Vlaďka se rozhodila na jedné těžší pasáži a Elis jí skočila překážku z opačného směru. Ale musím podotknout, že zbytek trati doběhly na jedničku. A to i velmi těžkou pasáž, kde se většina z první desítky diskla.
V celkových součtech se Vlaďka s Vastem umístili na úžasném 8. místě a Tom s Missty na 15. místě.
Myslím, že jsme našemu klubu ostudu neudělali a že příští rok zaručeně vyrazíme znovu.