Jdi na obsah Jdi na menu
 


ROKYCANSKÁ SKOČNA - 13.10.2013

V neděli 13.10.2013 se v Rokycanech pořádal již 3. ročník Rokycanské skočné.

Rozhodčím byla, jak už je zvykem, naše trenérka Vlaďka Čištínová.
Ač se to zprvu nezdálo, tak počasí vyšlo nádherně. Téměř celý den svítilo sluníčko a bylo příjemné teplo.
Naši OSU 111 jsme vyrazili reprezentovat v hojném počtu. Já s Missty, Tom s rokycanským Semánkem, Kačka s Bazyliškem, Pavča s Anny, Lůca s Akískem a Bončou a Andrea se Samem.
 
Jako první se běžel běh štěňat a posléze Juniorů. Já s Missťulou jsme zastupovali osu mezi nezávodícími a zbytek se ukázal v závodicích.
První jsme nejprve běželi agi. Misstynka přišla na řadu jako první. Parkurek byl hezký a krátký, tak jak to na neofikách bývá. Sice jsem si párkrát nebyla jistá, jesti fakt stojím, tam kde mám a taky že jsem nestála :D ale i tak jsme zaběhli čistě a umístili se na druhém místě. :)
 
Pak přišli na řadu závodící. Ti už to měli o něco těžší. Ještě aby taky ne... :)Jako první startovali Small a tedy Andrea se Samem. Parkur zaběhli pěkně, jen Saman zase zazlobil a skočil zónu na Áčku. I tak, ale získali 2. místo. Largům to načla Lůca s Akimkem. Těm se to mooc povedlo, ale bohužel s jednou chybičkou obrdrželi 5. místo a díky zradě techniky jsem je nemohla natočit.. :( Poté šla Kačka s Bazínem... Běh se jim taky moc povedl, ale bohužel se spadlou laťkou :( Třetím naším závodníkem byla Pavča s Ančou... Ty ze začátku běželi pěkně, ale Andula se pak odpojila a vesele si skočila skočku pryč.. :D Pak přišla na řadu Lucka, tentokrát s Boninkou. Bonča uháněla jako o závod, ale bohužel neťápla na zónu a tak doběhla s 5ti trestnými body. A posledním závodníkem této kategorie byl Tom se Semánkem. Běželi moooc pěkně. Jen škoda, že Semík se nestáhl za Tomem, ale skočil další skočku vpřed. Takže bohužel DISK. I přesto, že děvčata nezaběhli čistý běh, tak skončili na bedně. Kačka jako 1. a Lůca s Binčoujako 2. :) Moooc gratuluju!! :)
 
A následovala přestavba na jumping nezávodících. Tam bylo vidět, jak málo zkušeností mám.. :( Zaměřila jsem se na mnoho prvků a částí. Ale na úkor toho jsem zanedbala start. Šla jsem ze špatné strany a tak jsem nemohla Missty navést na dálku a ona mi šupla rovnou do tunelu a Vladěnka nám pískla DISK. Ale zase na druhou stranu, zbylé pasáže, jsme všechny, až na jedno zaškobrtnutí, kdy jsem byla moc blízko skočky, zvládli dobře.. Aspoň z mého pohledu.. :D
 
Po mém doběhu následovala přestavba na jumping závodících.
Pořadí bylo opět stejné jako v agi. Andrea se Samem to opět načla. Ale tentokrát bez jediné chybičky. I tak se to, ale na první místo nebylo a museli se spokojit se stříbrnou příčkou. Lucka s Akimkem měli štěstí. Chvíli před startem se schovalo sluníčko a tak se mu běželo pěkně. V cíli skončili s čistým skórem a 3. místem. Kačce a Bazíkovi se taky zadařilo. Běželi jak střeli a vysloužili si 1. příčku. :) Ale Pavče s Aničkou se to moc nevyvedlo. Anča zdolala skočku místo, aby šla do tunelu, ale na obranu Aničky musím uznat, že Pavča jí tam moc nepomohla. :( Předposlední z našeho osazenstva šla Lucka s Boninkou. Zaběhli krásný a rychlý, čistý běh a získali úžasné 2. místo. A poslední šel opět Tom. Jak, že se to říká??? To nejlepší nakonec??? :D Semánek je opravdu šílená střela.. :D úžasně veselý pes.. :) Jen s nim jeho panička Lenka bude mít ještě spoooostu práce. Seman je sice rychlý jak torpédo, ale jak už to tak bývá, nedá se příliš řídit. A podle toho to dopadlo. :D Schozené dvě laťky a někde ve slalomu vypadl, ale Tom ho nechtěl už vracet a tak se diskly překonáním další překážky. Musím, ale podotknout, že ty dva se spoly blíže viděli teprve v pátek před závody, kdy si s ním Tom jel na hoďku potrénovat. :)
 
Všem umístěným na bedně moooc gratuluju. Pořadatelům děkuju za příjemné závody, že si objednali tak hezké počasí. Vladěnce patří velký dík za parkury, které se jí povedli. A všem ostatním přeji hodně štěstí do dalších závodů, ;)
Markét a Missty